Przygotowanie do I Komunii Świętej

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii

odbywa się zawsze w sobotę przed Zielonymi Świętami

W roku szkolnym 2024/2025 Pierwsza Komunia Święta odbędzie w sobotę 7 czerwca 2025 r. (Godziny uroczystości dla poszczególnych szkół będą podane na początku nowego roku szkolnego)

o godz. 09.00 - Szkoła Podstawowa nr
o godz. 11.30 - Szkoła Podstawowa nr

1. Do Pierwszej Komunii Świętej przygotowują się dzieci z klas III SP.
  2. Rodzice dzieci, które będą przygotowywały się do przyjęcia sakramentów pokuty i komunii św., zobowiązani są do złożenia odpowiedniej DEKLARACJI wraz ze świadectwem chrztu dziecka.
  3. Deklaracje oraz akt chrztu św. należy złożyć do końca października.
  4. Dzieci zobowiązane są do uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. o godz. 11.30;
  5. Podczas niedzielnych Mszy św. zostaną poświęcone: w październiku - różańce; w listopadzie - książeczki do nabożeństwa; w grudniu - medaliki; w styczniu - świece .
  6. Dzieci zobowiązane są do uczestniczenia w katechezach sakramentalnych. Katechezy będą odbywały się w kościele, w niedzielę o godz. 11.00 (wg podanego harmonogramu)

Wszystkie formalności związane z przygotowaniem do I Komunii Świętej prosimy załatwiać z ks. Pawłem, odpowiedzialnym za tegoroczne przygotowanie dzieci do Uroczystości.

Sakrament pokuty i pojednania:

godz. 9:00 -

godz. 11:00 -

I Spowiedź św.
II Spowiedź św. z odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych -

Próby przed Pierwszą Komunią Świętą - obecność obowiązkowa !!!

Bezpośrednio po Uroczystości I Komunii Św. – zdjęcia, zaś rozdanie pamiątkowych obrazków odbędzie się w Białym Tygodniu.