JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

16 czerwca 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża nam dzisiaj rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Zbliżający się koniec kolejnego roku szkolnego i katechetycznego niech będzie okazją do refleksji i odpowiedzi na pytanie: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i czy zbliżyliśmy się do Pana?

2. Dzisiaj odbędzie się XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz III Festiwal dla Życia, pod patronatem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Szczegółowe informacje na stronie internetowej nasze parafii.

3. Trwa czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Boga i bliźniego. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, którego postawa służby najuboższym i spychanym na margines życia przypomina o wielkości i godności każdego człowieka; w piątek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, młody jezuita, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych.

5. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach liturgicznych i spotkaniach grup duszpasterskich. Zapraszamy także na adorację Najświętszego Sakramentu - we wtorek i w czwartek po wieczornej Mszy Świętej do godz. 19.00.

6. W najbliższy piątek kończy się rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, katechetów, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Będziemy dziękować dobremu Bogu za przeżyty rok szkolny i prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił i duchowego wzrostu. Okazja do Spowiedzi Św. w tym dniu od godz. 17.00

7. W sobotę, 22 czerwca, w Oliwskiej Archikatedrze, bp Wiesław Szlachetka udzieli święceń diakonatu alumnom V roku Gdańskiego Seminarium. W naszych modlitwach pamiętajmy o przyszłych diakonach.

8. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nastąpi zmiana porządku niedzielnych Mszy Świętych. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.00, natomiast będzie dodatkowo wieczorna Msza Święta o godz. 20.00.

9. Trwają dni naszego miasta Pruszcza Gdańskiego. Na prośbę organizatorów zachęcamy do zapoznania się z programem tego wydarzenia. Szczegóły na plakacie w gablocie przy wyjściu z kościoła.

10. W przyszłą niedzielę Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu Gdańskim organizuje coroczny Festyn z licznymi atrakcjami i nagrodami. Wychodząc z kościoła możemy otrzymać ulotkę ze szczegółowym programem i bezpłatnym kuponem konkursowym, który weźmie udział w losowaniu głównej nagrody - pielgrzymki do Rzymu.

11. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie: śp. Mieszko Domaros i śp. Piotr Solecki, lat 48; Dobry Jezu…

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia, życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.