TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

26 czerwca 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe, codziennie, do czwartku włącznie, o godz. 17.30. Zachęcamy także do udziału w nabożeństwach liturgicznych odprawianych w naszym kościele według stałego porządku.

2. Dzisiaj w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu Gdańskim odbędzie się festyn rodzinny - szczegóły i program festynu umieszczone są na kuponach konkursowych, wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła; również dzisiaj w parafii w Juszkowie o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza Św. za wstawiennictwem Św. Charbela. Przed Mszą Św. od godz. 17.30 różaniec i modlitwy wystawiennicze oraz błogosławieństwo relikwiami Św. Charbela.

3. We wtorek, 28 czerwca, wspominamy św. Ireneusza a w środę, 29 czerwca, Świętych Apostołów Piotra i Pawła, dwa wielkie filary, na których wsparty jest Kościół rzymski. Ich wstawiennictwu będziemy polecać pasterzy Chrystusowej owczarni, a szczególnie papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Ofiary zebrane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 17.00 do godz. 18.00;

5. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po porannej Mszy Św. o godz. 6.30; natomiast na Mszę Św. o godz. 18.00, wraz ze Wspólnotą Domowego Kościoła zapraszamy wszystkie pary, które w lipcu zawierały Sakrament Małżeństwa. Podczas Mszy Św. będzie okazja do odnowienia przyrzeczeń ślubnych.

6. Comiesięczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną wznowimy po wakacjach. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

7. Od przyszłej niedzieli obowiązuje wakacyjny porządek niedzielnych Mszy Świętych. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.00, natomiast będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 20.00. Nabożeństwa liturgiczne odprawiane w naszym kościele we wtorki, środy i czwartki, w okresie wakacyjnym będą odprawiane przed wieczorną Mszą Świętą. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorki, środy i czwartki od godz. 17.30.

8. Dziś zbiórka ofiar na utrzymanie Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie. Ofiary można składać do oznakowanych skarbon przy wyjściach z kościoła.

9.  Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowe numery tygodników Niedzieli, Idziemy i Gościa Niedzielnego.

10. W ostatnim tygodniu zmarła śp. Marta Grochocka, lat 77. Dobry Jezu…

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni, w tym ks. Pawłowi i panu Ireneuszowi, naszemu organiście, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wyjazdów urlopowych. Pamiętajmy jednak, że wakacje i czas urlopowy nie zwalniają nas z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św.