Wspólnota Młodzieżowa Oaza Ruchu ŚWIATŁO – ŻYCIE

Działalność i akcje formacyjne Oazy Ruchu Światło-Życie prowadzone są w oparciu o założenia programowe Ruchu Sługi Bożego, ks. Franciszka Blachnickiego. W parafii działa grupa młodzieżowa (14 osób) oraz Oaza Dzieci Bożych (10 osób). Młodzież formuje się poprzez zagadnienia tematyczne, dyskusje na temat wiary, dzielenie się doświadczeniem wiary oraz wspólną modlitwę. Natomiast dzieci poprzez katechezę, śpiew, gry i zabawy edukacyjne oraz różne zadania (plastyczne, łamigłówki itp.) przyswajają wiedzę i pogłębiają wiarę. Młodzież często angażuje się w różne wydarzenia i działania parafialne – akcje charytatywne, zbiórki, nabożeństwa, pomoc w katechezie sakramentalnej, czy posługę liturgiczną.

Opiekun - ks. Marcin

Spotkania formacyjne do kolejnych stopni dojrzałości chrześcijańskiej w każdy czwartek w grupach w godz.: 19.00 – 21.00 w salkach parafialnych